A A A

Nagle na stronie pojawia się wiele komentarzy broniących Polski oraz nawołujących do tolerancji i niepropagowania nienawiści narodowej. Sądząc po numerach IP komentarze oraz zgłoszenia do moderacji neonazistowskich wpisów pochodzą z różnych stron świata. Administracja dostaje również listy z protestem. Treść listów informuje, że portal wspiera propagowanie nienawiści i nawołuje do nienawiści wobec grup narodowych. Listy posługują się przy tym następującymi artykułami z Kodeksu Karnego:

Art. 133. Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Ich konkluzja brzmi. Jeśli Państwo nie usuniecie takich wypowiedzi, będzie to oznaczało, że akceptujecie łamanie prawa i popieracie łamanie prawa.

Słowa kluczowe: prawo, konstytucja, list

Skrócony odnośnik:

Strona główna | Jak zwalczać antypolonizm? | Pobierz wlepy | Nowi partyzanci

(c)2010-2012 Internet bez Antypolonizmu - Wszelkie prawa zastrzeżone