A A A

Szeregi osób podążających do pracy udają, ze nie widzą napisów, ale w pracy będą one głównym tematem rozmów, przynajmniej tam, gdzie wolno mówić po polsku. Bibuła, która przy tym będzie przekazywana z rąk do rąk, oraz informacje o problemach Niemców, będą dodawać ducha okupowanej ludności. W ich umysłach, mimo horroru niemieckiej okupacji, wciąż będzie istniała nieśmiertelna i wolna Polska, taka jaką postanowili zniszczyć naziści i sowieci.

Ci z mieszkańców, którzy widzieli na murze symbol żółwia oraz napis: Pracuj dla Niemca powoli!, będą spowalniać pracę w nazistowskich fabrykach, dokonując sabotażu urządzeń i materiałów. Niektóre z bomb czy innych wojennych akcesoriów wykonanych przez Polaków, nie spełnią swojej roli na froncie, celowo będąc źle wykonanymi. Tam, gdzie produkuje się mydło lub inne środki higieniczne dla niemieckich żołnierzy, jakaś życzliwa ręka zarazi je świerzbem, aby wśród niemieckich wojsk liniowych choroba czyniła żołnierzy totalitarnego systemu niezdolnych do walki.

W samej Warszawie, w czasie okupacji zginęło ok. 700 tysięcy osób, a więc więcej niż przez całą wojnę zginęło obywateli Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii łącznie.

Tak odradza się cywilny opór w okupowanej przez Niemców Polsce.

Słowa kluczowe: sabotaż, żółw, duch

Skrócony odnośnik:

Strona główna | Jak zwalczać antypolonizm? | Pobierz wlepy | Nowi partyzanci

(c)2010-2012 Internet bez Antypolonizmu - Wszelkie prawa zastrzeżone