A A A

Mogłoby się w ogóle wydawać dziwne, że na mapie świata jest wciąż takie państwo jak Polska? Ale porzućmy te rasistowskie wyobrażenia. Czy Polacy mało zrobili by być, by mieć własne państwo? Czy mało polskiej krwi przelano, aby upadł niemiecki nazizm i sowiecki komunizm? Czy jest ktoś, kto zapłacił większą cenę za walkę z wiekowymi uprzedzeniami i prymitywnym pędem naszych sąsiadów do dominacji nad innymi narodami?

Polacy niejednokrotnie walczyli za wolność naszą i waszą. W czasie II. Wojny Światowej byliśmy trzecią pod względem wielkości armią, mimo okupacji naszego kraju przez dwa totalitaryzmy, walcząc na prawie wszystkich frontach świata. Walczyliśmy o ogólnoludzkie wartości: wolność, niepodległość i honor.

Mimo tego, że w imię doraźnych interesów "sprzedano" nas wujkowi Stalinowi, nadal walczyliśmy. Przez długie lata komunizmu - tak jak i przez pięć lat wojny - mieliśmy największy i najsilniejszy ruch oporu, w czasie gdy inne narody żyły w spokoju budując swój dobrobyt. Czy to małe poświęcenie?

Słowa kluczowe: rzeczywistość, informacja, propaganda

Skrócony odnośnik:

Strona główna | Jak zwalczać antypolonizm? | Pobierz wlepy | Nowi partyzanci

(c)2010-2012 Internet bez Antypolonizmu - Wszelkie prawa zastrzeżone